Три поред за Баскония в Евролигата

Баскония вече държи серия от три поредни победи в Евролигата. Баскетболистите на Душко Иванович продължават постепенното си изкачване във временното класиране, след като тази вечер спечелиха и домакинството си на новака Монако със 78:66 (21:20, 17:15, 22:11, 18:20) в двубой от петия кръг на турнира на богатите.

След изключително равностойна първа четвърт, завършила при 21:20 за домакините, Баскония успя да запише силно начало на втората част и да поведе с 28:21 след първата минута и половина игра от нея. Въпреки това Монако не изпусня съперника си и намали дефицита на само три точки на полувремето. Третата четвърт обаче се оказа ключова за крайния изход, тъй като испанците натиснаха газта и си извоюваха комфортна 14-точкова преднина преди началото на последната четвърт, която се оказа протоколна за крайния изход - 78:66.

Симоне Фонтекио завърши с 20 точки и 7 борби за победата на Баскония. Ландри Нноко добави още 14 и 7 борби, Джейсън Грейнджър и Стивън Ено се разписаха с по 12 точки, а Рокас Гедрайтис завърши с 10 точки.

За монегаските най-резултатен бе Майк Джеймс с 18 точки и 5 борби. Данило Анджушич вкара 15 точки, Джери Бутсиел записа “дабъл-дабъл” от 11 точки и 10 борби, а Донатас Мотиейунас допълни с още 10 точки.

Чрез победата Баскония застава на деветата позиция в класирането с баланс от 3-2. Монако допуска втората си поредна загуба и слиза до 12-ото място с 2-3.