АЛБА сгази Цървена звезда в Белград

Отборът на АЛБА (Берлин) записа втората си победа в Евролигата, след като триумфира на сръбска територия. “Албатросите” удариха Цървена звезда със 78:63 (12:10, 26:15, 20:21, 20:17) в двубой от петия кръг на най-престижния клубен европейски турнир.

Благодарение на здравата си защита, шампионите на Германия излязоха напред в резултата с двуцифрен аванс в средата на втората четвърт при 22:12. “Звездашите” се посъвзеха в следващите моменти и намалиха изоставането си до шест точки при 28:22, но със силна серия до края на частта АЛБА отново поведе с повече от 10 - 38:25. Второто полувреме премина изцяло под контрола на гостите, които се поздравиха с успеха след 78:63.

Маодо Ло поведе победителите със 17 точки. Люк Сикма и Йовел Зоосман вкараха по още 11 точки, а Тамир Блат се разписа с 10 точки и 5 борби.

За Цървена звезда Огниен Кузмич вкара 16 точки и взе 6 борби, Нейт Уолтърс завърши с 13 точки, Лука Митрович добави още 11 точки и 9 борби, а Остин Холинс регистрира 10 точки на сметката си.

АЛБА се изкачва на 13-ата позиция във временното класиране с актив от 2-3, докато сръбският гранд е 12-и със същия баланс.