Реал Сосиедад продължава успешната си серия

Отборът на Реал Сосиедад удължи серията си без загуба във всички турнири до 11 мача, след като победи Щурм в Грац с 1:0 в двубой от група Б на Лига Европа, в която са още тимовете на Монако и ПСВ Айндховен.

С успеха баските събраха пет точки и вървят втори след лидера Монако, който по-рано през деня надви ПСВ в Айндховен с 2:1. Щурм (Грац) върви последен без актив от изиграните до момента три срещи от груповата фаза.

Успехът за Реал Сосиедад дойде напълно заслужено, тъй като гостите от Испания търсеха повече успеха в Грац. Още в началото Алексанър Исак създаде доста проблеми на стража на домакините Йорг Зибенхандъл. В крайна сметка обаче първата част завърши без отбелязан гол. След почивката гредата спаси Щурм от попадение.

Австрийците се бранеха добре, но както винаги се получава в такива ситуации индивидуална грешка сложи точка на спора. Исак намери пространство отляво и стреля, а топката премина между краката на убедителния до този момент страж Зибенхандъл за 1:0. В края Йон Горенц-Станкович пропусна за Щурм и така резултатът се запази.