Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

АЗ Алкмаар грабна трите точки в Румъния и оглави групата

АЗ Алкмаар взе минимална победа с 1:0 като гост над ЧФР Клуж в третия кръг от груповата фаза на Лигата на Конференциите. Единственото попадение за нидерландския тим бе дело на Йерспер Карлсон още в 18-ата минута.

Играчите на АЗ Алкмаар започнаха доста активно и водеха играта през първата част. Попадението на Карлсон дойде преди да са изминали 20 минути от началото на срещата, когато добро центриране на Юкирани Сугавара свари неподготвен един от бранителите на Клуж - Кристиан Белградеан, той не успя да се справи и допусна Карлсон да отбележи за 1:0. Домакините положиха усилия да достигнат до равенството, но добрите изяви на вратаря на нидерландсите не позволи нов гол в срещата.

С този резултат гостите останаха непобедени в своята група и след две победи и едно равенство я оглавявят със 7 точки. Втори е Яблонец с 4, датският Рандерс е трети с 3, а ЧФР Клуж е последен със само 1.