Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Партизан се провали у дома

Партизан загуби у дома с 0:1 срещата си с Гент от група "В" на Лигата на конференциите. Мачът се явяваше пряк сблъсък между двата основни претендента за първите две места, като белгийците могат да са повече от доволни, че си тръгнаха с трите точки от Белград, като са с пълен актив до момента.

Гостите стигнаха до успеха с гол на Свен Кумс в 59-ата минута. Тогава Матис Самоаз центрира в наказателното поле и намери Кумс, който с глава реализира за 0:1.

Късметът обърна гръб на домакините в 88-ата минута, когато бомбен шут на Игор Вуячич се отби от напречната греда.

С този успех Гент е с пълен актив от 9 точки на върха в класирането в групата. Партизан е на 2-ото място с 6 точки.