Монако си тръгна с трите точки от Айндховен

Отборът на Монако постигна драматичен успех с 2:1 като гост срещу нидерландския ПСВ Айнховен в двубой от група Б на Лига Европа. С тази победа монегаските са близо до преодоляване на груповата фаза на евротурнирите за първи от пет години насам. Монако води във временното класиране със 7 точки, докато вторият Реал Сосиедад има 5, а ПСВ Айндховен - 4. На дъното без актив е Щурм Грац.

Домакините стартираха мудно и бяха наказани в 19-ата минута, когато Майрон Боаду откри резултата, след като прокара топката между краката на стража на домакините Жоел Дромел. Дори това не съживи домакините, които така и не засилиха натиска си.

Отборът на Нико Ковач изглеждаше мотивиран да стигне до втори гол, като на два пъти Боаду имаше възможности, но ударите му бяха отразени.

След почивката ПСВ показа повече амбиция и изравни в 59-ата минута чрез Коди Гакпо. Домакините тръгнаха да търсят успеха, но в самия край на редовното време резервата Софиан Диоп донесе успеха на Монако, след като засече от близка дистанция центриране на Енрике.