Карабах постигна знаменит обрат срещу Кайрат

Азербайджанския Карабах продължава без загуба в турнира Лига на конференциите, след като победи казахстанския Кайрат с 2:1 в двубой от група Н на надпреварата. С успеха азерите събраха 7 точки и заемат върха в класирането, докато Кайрат върви трети преди изиграването на мача между Омония и Базел.

Гостите от Казахстан първи стигнаха до гол на стадион “Тофик Бахрамов” в Баку. В 19-ата минута Жозе Канте се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Шахрудин срещу Пауло. Домакините положиха доста усилия да се върнат в мача, но до края на полувремето не се стигна до гол.

През втората част гостите също умело удържаха аванса си, но отбраната им рухна в 79-ата, когато след мощна атака по левия фланг резервата Рамил Шейдаев изравни. Домакините не се отказаха да преследват успеха и усилията им се възнаградиха в добавеното време, когато защитникът Абас Хюсеинов донесе успеха и трите точки за тима си.