ПАОК шокира Копенхаген на “Паркен”

Гръцкият ПАОК разплака Копенхаген на стадион “Паркен” в датската столица, след като му нанесе поражение с 2:1 в двубой от група F на турнира Лига на конференциите. С успеха тимът от южната ни съседка събра 7 точки и е лидер, докато Копенхаген е втора с 6. За ПАОК това беше трети пореден победен мач при гостуване в Европа, което не се беше случвало никога досега в клубната история.

Домакините получиха жесток удар още в деветата минута, когато вратарят Камил Грабара беше изгонен с червен картон за нарушение срещу Александру Митрица. До края на полувремето ПАОК успя да се възползва отлично от численото си превъзходство. В 19-ата минута Сидклей откри след асистенция на Андрия Живкович, който от своя страна удвои в 38-ата. След паузата ПАОК продължи да е много настоятелен, но резервният вратар Карл-Йохан Йонсон показа умения.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Пеп Мас вкара от воле почетен гол за Копенхаген и направи заключителните минути интересни. В крайна сметка обаче ПАОК удържа аванса си и напусна “Паркен” с трите точки.