Рен остана непобеден и излезе начело в групата на Тотнъм

Френският Рен спечели с 2:1 гостуването си на Мура и остана непобеден в груповата фаза на Лигата на конференциите след три изиграни срещи.

Попаденията за тима на Бруно Женесио бяха дело на Сехру Гираси от дузпа в 17-ата минута и Гаетан Лаборд в 41-ата, а между тях се разписа Митя Лотрич (20’) за домакините. Играчите на Рен започнаха много активно срещата и получи дузпа още преди да са изминали 20 минути, когато централният нападател Гираси се озова на на добра позиция и принуди Матко Обрадович да го фаулира. Именно фаулираният играч реализира първия гол за своя тим, но играчите на Мура се добраха до равенството след мълниеносна контраатака само три минути по-късно. Гаетан Лаборд отново изведе Рен напред минути преди края на първата част, когато засече една отскочила топка и я прати в мрежата.

С тази победа Рен излезе на първо място в групата със 7 точки, а Витес вече е втори с 6, след като триумфира срещу Тотнъм, който пък е трети с 4 точки.