Фенербахче и Антверп направиха самоубийствено реми

Отборите на Фенербахче и Антверп не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от третия кръг в група "D" на Лига Европа. Двубоят бе доста зрелищен и завърши при резултат 2:2. Той обаче не бе добър за нито един от двата тима, които изостават сериозно в битката за първите две места и класиране напред в турнира.

Гостите откриха резултата още във 2-ата минута с гол на Мбвана Самата, но в 21-ата минута Енер Валенсия възстанови равенството.

В 37-ата минута домакините получиха дузпа, но Валенсия пропусна от бялата точка, стреляйки м напречната греда.

Еквадорецът все пак се реваншира в 45-ата минута, вкарвайки втория си гол в мача за 2:1.

Гостите обаче не се предадоха и в 62-ата минута се добраха до ново изравняване, този път с попадение на Питер Геркенс.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Фенербахче се намира на 3-ото място с 2 точки, а Антверп е на 4-ата позиция с 1 спечелена точка до момента.