Рапид (Виена) надви Динамо (Загреб) и завърза интригата в група "Н" на ЛЕ

Рапид (Виена) постигна първата си победа в група "Н" на Лига Европа, след като се наложи с 2:1 в домакинството си на Динамо (Загреб). По този начин австрийците сериозно заплетоха интригата в групата.

Домакините първи откриха резултата в мача в 9-ата минута, когато Келвин Аразе изведе Марко Грюл на стрелкова позиция в наказателното поле и той с удар по земя матира вратаря в долния ляв ъгъл за 1:0.

Гостите успяха да реагират и в 24-ата минута Лука Иванушец прати прецизно центриране в наказателното поле, където Мислав Оршич засече във вратата за 1:1.

Три минути по-късно австрийците претендираха за дузпа за игра с ръка на противников играч в наказателното поле, но дори и след преглеждане на ситуацията с ВАР, дузпа не бе отсъдена.

В 34-ата минута Рапид отбеляза втори гол, който се оказа и победен. Грюл центрира от фаул и Максимилиан Хофман с глава отбеляза за крайното 2:1.

Така Рапид вече има 3 точки, колкото и Динамо и Генк. Австрийците и хърватите обаче са с мач повече, тъй като тепърва трябва да се изиграе двубоя между водача в класирането Уест Хам и Генк.