Яник Синер се класира за четвъртфиналите в Антверпен

Поставеният под номер 1 Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Антверпен. В изцяло италиански сблъсък Синер победи Лоренцо Музети със 7:5, 6:2 за час и 35 минути игра. Синер, който е двукратен шампион от турнира в София, реши мача в края на първия и началото на втория сет, когато спечели осем от девет изиграни гейма. Синер завърши мача с едва 47 процента вкара първи сервис, но въпреки това даде само един брейкбол за целия мач на Музети.

В следващия кръг Синер ще играе с французина Артур Риндеркнех, който спечели с 6:3, 4:6, 6:2 срещу сърбина Душан Лайович.

За четвъртфиналите се класира и американецът Дженсън Бруксби, който записа лесен успех с 6:2, 6:0 над Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия.