Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Синер продължава защитата на титлата в София

Италианецът Яник Синер се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТP 250 в София с награден фонд 481 270 евро и продължава успешно защитата на титлата си от миналия сезон. Поставеният под №1 Синер победи Джеймс Дъкуърт (Австралия) със 7:6(4), 6:4 след почти два часа игра на Централния корт в зала "Арена Армеец".

Така 14-ият в световната ранглиста италианец постигна седма поредна победа в българската столица, където спечели първия трофей в кариерата си при дебюта си в надпреварата през 2020 година.

Австралиецът пък потвърди, че се намира в много добра форма през този месец, след като спечели титлата на "Чалънджър" в Истанбул, а през миналата седмица игра финал на турнира от АТP 250 в Нур Султан.

Дъкуърт започна по-добре и дръпна с 3:0, а след това и с 5:2 гейма, а след това пропусна сетбол при 6:5 и сервис на Синер, но в тайбрека италианецът взе първите четири разигравания и това се оказа решаващо. Във втората част 56-ият в света австралиец отново взе аванс с ранен брейк, като при 4:2 той пропусна още една възможност за пробив, а в последствие Синер показа класата си и с четири поредни гейма стигна до обрат и до крайната победа.

"Получи се доста тежък мач. Той ме победи в Торонто (през август), а през миналата седмица игра финал, така че знаех, че ме чака опасен съперник. Не започвах добре и в двата сета и трябваше да наваксвам, но се справих добре в ключовите моменти. В първия сет на два пъти изоставах с пробив, а във втория успях да го пробия два пъти поред, за да стигна до победата. Чувствам се добре. Радостен съм, че съм тук, където спечелих първата си титла. Утре ме чака полуфинал, още един тежък мач. Ще се опитам да бъда максимално готов", коментира 20-годишният италианец.

За място на финала той ще играе срещу победителя от двубоя между номер 5 Филип Крайнович (Сърбия) и Камил Майхжак (Полша), "щастлив губещ" от квалификациите, които играят в момента.

Снимки: Gettyimages