Академик Пд спечели българското дерби в Балканската лига

Академик Пловдив победи със 74:68 (15:20, 25:24, 24:14, 10:10) Берое в българското дерби на група В на Балканската лига.

В Пловдив домакините трябваше да наваксат изоставане от 12 точки при 28:40, за да успеят да стигнат до третата си победа в три мача в турнира и да направят голяма крачка към втората фаза на надпреварата.

Много силно Академик игра в третата четвърт, която пловдивчани спечелиха с 24:14. На полувремето те изоставаха с 4 точки при 40:44, но със серия от 19:5 домакините обърнаха мача.

Най-резултатен за Академик беше Васил Бачев, който реализира 18 точки. Към тях националът добави и 8 борби и 7 асистенции, Ефе Юртлу завърши с 14 точки и 9 борби, а Николай Титков и Неманя Бешович вкараха по 11 точки.

За Берое, който вече е с баланс от 1 победа и 1 загуба, Обина Олека приключи с 15 точки и 9 борби, а Седариън Рейнс вкара 14 точки.

Снимка: facebook.com/plovdivbb