Страхотен обрат на Лестър в Москва с четири гола на Дака

Лестър стигна до първата си победа в група С на Лига Европа. Отборът на Брендън Роджърс спечели с 4:3 при гостуването на Спартак (Москва), въпреки че губеше с 0:2. Руснаците поведоха след голове на Александър Соболев и Карл Ларсон. Последваха четири гола на Патсон Дака, които донесоха победата на “лисиците”. Националът на Замбия отбеляза първия си гол за Лестър преди няколко дни в срещата с Манчестър Юнайтед, а днес бе във вихъра си. Малко преди края Соболев вкара още едно попадение за руснаците.

Англичаните завършиха наравно в домакинството на Наполи и загубиха от Легия в първите си два мача и затова днешната среща бе решителна за шансовете им за класиране напред. След този успех те са с 4 точки, на две зад лидера Легия, който по-късно днес гостува на Наполи.

Соболев откри резултата още в 11-ата минута, след като рикошет не остави шансове на Шмайхел. Малко преди почивката Виктор Моузес намери Йордан Ларсон, който е син на шведската легенда Хенрик Ларсон, и той удвои аванса на руснаците. Секунди по-късно гостите отговориха с първия гол на Дака, който бе изведен от Ихеаначо.

В началото на втората част Дака изравни, а в 54-ата минута той получи топката от Тилеманс и изведе Лестър напред. Замбиецът се разписа още веднъж в 78-ата минута, когато бе намерен от Мадисън. Четири минути преди края Соболев върна Спартак в мача, но домакините не успяха да стигнат до нещо повече.