Иван Сираков и Кристина Иванова с държавните титли в маратонското ориентиране

Иван Сираков и Кристина Иванова грабнаха титлите в държавното първенство по ориентиране на маратонската дисциплина. Стартът бе последен от тридневните изпитания в Шуменското плато, което посрещна участниците със студено и дъждовно време.

При мъжете първите две места окупираха представители на „Вариант 5 Търговище“. Най-бърз по 18-километровото трасе бе Иван Сираков, следван на 2:54 мин. от Стефан Йорданов, бронзът бе за Валентин Шишков от „Трапезица 1954 Велико Търново“, финиширал 3:02 мин. след шампиона.

При дамите най-точно и бързо се ориентира по 14-киломтровата дистанция Кристина Иванова от „Младост Благоевград“. Втора, със 3:05 мин. изоставане, бе Андрей Дяксова от „Карлък Смолян“, следвана от Валерия Димитрова от „Браун тим Велико Търново, финиширала 15:06 мин. след победителката.

До края на година предстоят надпреварите за купите „Самоков“, „Хасково“, „Академик“, „Диана“, „Ветеран“, „КНСБ“, Никулденското бягане“ и за трофея „8-и декември“.