Мартин Атанасов с 19 точки, шампионът Зиратбанк с втора победа в Турция

Националът Мартин Атанасов и тимът на Зиратбанк (Анкара) записаха втора победа в турската Лига. Воденият от Роберто Сантили отбор се наложи над Бурса Бююкшехир Беледийе с 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:23) в мач от 3-ия кръг, изигран в зала "Башкент" пред 220 зрители.

Мартин Атанасов отново бе на високо ниво, като се разписа с 19 точки (2 блока, 63% ефективност в атака, 31% перфектно и 50% позитивно посрещане - +10) и бе втори по резултатност.

Най-голям актив записа Вутер Тер Маат - 24 точки (2 блокади).

За съперника Жералдо Да Силва записа 16 точки (1 блок), а бившият волейболист на Марек Юнион Ивкони Дмитрий Бахов добави 14 точки. Гьокхан Гьокгьоз се отчете с 12 точки (4 блока).

Зиратбанк е 6-и с 6 точки (2 победи, 1 загуба), Бурса е на четвърта позиция с 6 точки и същия баланс, но по-добро геймово съотношение.

В следващия кръг Зиратбанк среща Йени Къзълтепе Спор, на 24 октомври (неделя). Бурса се изправя срещу Спор Тото (Анкара).