Пиоли: Играчите показаха характер

Старши треньорът на Милан Стефано Пиоли коментира победата на тима в мача от 8-ия кръг на Серия “А” срещу Верона (3:2). "Росонерите" изоставаха с два гола през първата част.

"Това е много важна победа и заслужени три точки. Трябваше да страдаме, вярно е. Беше трудно от самото начало, но момчетата показаха характер. Верона беше по-силен през първото полувреме, спечели единоборствата, действаше по-агресивно. Имаше повече положения. Трябваше да подобрим представянето си и видях по време на почивката, че отборът вярва в себе си. И тогава видяхме колко сме израснали. Зрелостта и стабилността са това, от което се нуждаем. Ако искаме да се стремите към голям успех, първо трябва да се справим с малките неща. Получихме доказателство, че клубът има солиден състав, защото дори с толкова много проблеми, успях да сглобя отбор, който може да побеждава", заяви Пиоли пред Sky Sport Italia.