Лион постигна своето срещу Монако и катери таблицата

Отборът на Лион постигна успех с 2:0 у дома над Монако в двубой от 10-ия кръг на френската Лига 1. Победата не дойде никак лесно за “хлапетата” на “Стад дьо Люмиер”.

През първото полувреме играта беше много равностойна, а до 75-ата минута, когато падна първия гол, не се виждаше кой може да спечели. Решително за успеха се оказа влизането в игра на Лукас Пакета. Бразилецът се оказа замесен и в двата гола на тима си. Четвърт час преди края на мача реферът посочи дузпа за нарушение срещу Лео Дюбоа след подаване на Пакета, която беше изпълнена успешно от Карл Токо Екамби

Резултатът се запази до добавеното време, когато Джейсън Денайер се разписа за 2:0 на празна врата, след като Пакета мушна топката меду двама бранители на "монегаските" към Емерсон, и оформи крайния резултат.

Така Лион събра 16 точки и се изкатери на петото място във временното класиране. Монако пък е седми с 14. Лидер е Пари Сен Жермен с 27, след като снощи постигна обрат срещу Анже от 0:1 до 2:1.

Пари Сен Жермен обърна Анже на “Парк де Пренс”