Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Милан възкръсна от 0:2 и поведе колоната в Серия "А"

Милан постигна страхотна победа с 3:2 над Верона в домакинството си от 8-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" губеха с 0:2 на полувремето след голове на Джанлука Капрари в 7-ата и Антонин Барак от дузпа в 24-ата минута. През втората част обаче домакините на "Джузепе Меаца" излязоха преобразени и направиха пълен обрат след точни изстрели на Оливие Жиру в 59-ата, Франк Кесие от дузпа в 76-ата и автогол на Корай Гюнтер в 78-ата минута. Така възпитаниците на Стефано Пиоли продължават да нямат загуба от началото на сезона в първенството и поведоха в класирането поне за една вечер, преди утрешната среща между Наполи и Торино.

Стефано Пиоли не можеше да използва в днешния мач няколко важни играчи като Тео Ернандес, Алесандро Флоренци, Браим Диас, Тиемуе Бакайоко, Майк Менян и др. Наставникът заложи на Оливие Жиру на върха на атаката, а той ще имаше подкрепата на Анте Ребич, Даниел Малдини и Алексис Салемакерс зад гърба си.

В същото време треньорът на гостите Игор Тудор излезе с Никола Калинич в атака и зад гърба му Джанлука Капрари  и Антонин Барак. В средата на терена играта градяха Мигел Велосо и Иван Илич

Първата възможност в мача бе за гостите. В 3-ата минута Илич отправи опасен изстрел по земя и Чиприан Татарушану трябваше да прави първото си важно спасяване.

В 7-ата минута обаче и румънският страж бе безпомощен. Грешка при изнасянето на топката позволи на Мигел Велосо да изведе Капрари зад защитата и той с прецизен удар от воле не даде шанс на вратаря за 0:1.

Милан можеше бързо да възстанови равеството, като в 9-ата минута Малдини получи чудесно центриране и стреля отблизо, но над вратата.

В 21-ата минута обаче Верона си изработи дузпа. Дарко Лазович подаде остър пас във вратарското поле, където Калинич стигна пръв до топката и бе спънат в гръб от Алесио Романьоли. Съдията посочи бялата точка и дори след разглеждане на ситуацията с ВАР, не промени решението си. Антонин Барак изпълни 11-метровия удар и хладнокръвно реализира за 0:2.

Домакините опитаха да реагират и в 27-ата минута Давиде Калабрия стреля от дистанция, но високо над вратата. След това и Салемакерс отправи изстрел в 30-ата минута, но твърде слабо, за да затрудни вратаря Лоренцо Монтипо.

В 41-ата минута Фоде Бало-Туре шутира от границата на пеналта, но много встрани от вратата на съперника.

И двата тима направиха промени на почивката. Стефано Пиоли пусна Раде Крунич и Саму Кастийехо на мястото на Даниел Малдини и Алексис Салемакерс. За гостите играта напусна Федерико Чекерини и влезе Бошко Шутало.

В 48-ата минута домакините поискаха дузпа, след като играч на Верона докосна топката с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че това е станало неволно и отказа да посочи бялата точка.

Натискът на "росонерите" даде резултат в 59-ата минута. Тогава Рафаел Леао финтира защитник на левия фланг и центрира за Оливие Жиру, който с глава отблизо простреля вратата за 1:2.

Пет минути по-късно Жиру имаше нов шанс, но този път изстрелът му бе над вратата.

В 69-ата минута Рафаел Леао бе много близо до това да отбележи фантастичен гол след диагонален удар извън наказателното поле, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

В 72-ата минута играчите на "Дявола" отново поискаха дузпа за нарушение срещу Жиру в пеналта, но съдията без колебания подмина ситуацията, тъй като французинът наведе главата си и сам се навря под крака на съперниковия защитник.

Минута по-късно обаче дузпа за домакините най-накрая бе отсъдена. Леао с пета изведе Кастийехо, който бе препънат в наказателното поле и този път реферът Алесандро Пронтера посочи бялата точка. Франк Кесие се нае да изпълни наказателния удар и без колебания реализира за 2:2.

Само две минути по-късно се стигна и до пълен обрат. Кастийехо центрира остро в наказателното поле и Корай Гюнтер действа нескопосано и си отбеляза нелеп автогол за 3:2.

Верона можеше бързо да възстанови равенството. В 80-ата минута Барак бе изпуснат на добра позиция в наказателното поле и стреля опасно, но над вратата.

В 86-ата минута Златан Ибрахимович отправи опасен шут, който след рикошет в защитник профуча покрай вратата.

В добавеното време Верона стигна до добра възможност, като Фараони стреля с глава отблизо, но твърде слабо и в обсега на Татарушану.

Все пак Милан се поздрави с победата и излезе начело в касирането с актив от 22 точки и 1 повече от Наполи, който обаче е с мач по-малко. За Верона пък това е първо поражение под ръководството на Игор Тудор. Отборът се намира на 13-ата позиция с 8 точки.