Бяла победи Етър 64 в отложен мач от "А" РХГ при жените

Новакът Бяла победи гостуващия носител на Купата на България Етър 64 (Велико Търново) с 30:21 (17:10) в отложен мач от 2-ия кръг на "А" РХГ. Успехът е дебютен за Бяла. Двубоят се игра днес, след като беше отложен от миналия уикенд заради смъртта на легендарната треньорка на великотърновки Йонка Генчева.

Домакините нанесоха своя удар в средата на първото полувреме, когато със серия от шест безответни гола поведоха с 14:7 в 23-ата минута и до края на допуснаха да бъдат застигнати. Вратарката на "виолетовите" Десислава Николова направи добър мач, но хандбалистките на Етър допуснаха доста грешки в атака и то от най-опитните им състезателки. Бяла дори успя да поведе с 29:17 пет минути преди края, но великотърновки все пак направиха загубата си по-почетна.

Христина Бабий се разписа 9 пъти за победителките, а Юлиана Таке добави 6 попадения за победата. Играещата треньорка на Етър 64 Миглена Христова вкара 7 гола, а по 5 реализираха Александра Замишляк и Мария Спиридонова.

Снимка: e-svilengrad.com