Уулвс с драматичен триумф на "Вила Парк" след 0:2

Уулвърхамптън стигна до изключителен обрат и победа с 3:2 над Астън Вила на "Вила Парк" в запомнящ се двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Всичките пет попадения паднаха през втората част. Бирмингамци поведоха с 2:0 след голове на Дани Ингс и Джон Макгин. Този резултат се запаси до 80-ата минута, след което двубоят претърпя драматичен обрат. Ромен Саис и Конър Коуди изравниха, а Рубен Невеш донесе победата на гостите в 95-ата минута.

Дийн Смит бе направил две промени в сравнение с мача с Тотнъм. Аксел Туанзебе и Емилиано Бундия замениха Кортни Хаус и Джейкъб Рамзи. Адама Траоре започна за „вълците“ за сметка на Раул Хименес, който остана на пейката за началото. Леандер Дендонкер замени Франсиско Тринкао.

Двата отбора изигра динамично първо полувреме, но без голове. Дани Ингс и Матю Кеш пропуснаха най-добрите възможности за домакините преди почивката. Ударът на първия бе спасен от Са, а вторият стреля над вратата. Адама Траоре пък бе близо да това да отбележи запомнящ се гол за Уулвс, след като направи страхотен рейд, преодолявайки последователно Макгин, Луис, Таунзебе и Мингс. Изстрелът му до близката греда обаче бе спасен от Мартинес.

Три минути след подновяването на играта Дани Ингс откри резултата, след като засече с глава центриране на Макгин. Самият Макгин удвои в 68-ата минута. Уоткинс пресече пас назад на Хуанг, след което стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче попадна в Макагин, чиито шут рикошира леко в Невеш – 2:0.

В 79-ата минута резултатът все още бе такъв. След това обаче дойдоха минутите на „вълците“, които постигнаха запомнящ се обрат. В 80-ата Саис намали, след като отблизо засече центриране на Поденсе. Пет минути след това резултатът вече беше изравнен. Удар на Килман срещна гредата, след което се получи разбъркване, Накамба опита да изчисти, но уцели Коуди, след което топката влезе във вратата. В 95-ата минута Невеш донесе победата на „вълците“, след като силен негов удар се отклони в Таргет и излъга Мартинес.