Левски на финал на турнира "Борис Гюдеров"

Отборът на Левски София ще спори за купа „Борис Гюдеров“ в Перник, който се организира от ВК Миньор.

Волейболистите на "сините" се наложиха над Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 (21:25, 25:13, 25:17, 25:8)  в първия мач от програмата. Така левскарите ще защитават купата, след като спечелиха трофея през 2020 година.

Момчетата на Андрей Жеков започнаха сковано мача и позволиха на новака в Суперлигата да поведе с 3 точки. Воденият от Мартин Стоев тим показа добър сервис и разколеба посрещането на "сините", които не бяха убедителни и в атака. Във втората част обаче Левски София реагира от самото начало и до самия край не даде много шансове на съперника. Големият аванс в четвъртата част даде възможност на Жеков да пусне в игра и четирима младоци - Александър Къндев, Симеон Николов и Венислав Антов. Още в третия гейм пък Владимир Гърков замени Гордан Люцканов, който получи болки в кръста.

Реализатор за победата на Левски бе капитанът Боян Йорданов с 20 точки. Светослав Гоцев завърши с 19 точки. Националът записа и впечатляващите 7 блокади. Самуил Вълчинов се отчете с 11 точки.