Осъм допусна загуба в първия мач от втория кръг на турнира за купата на ЕХФ

Хандбалният вицешампион на България при мъжете Осъм допусна загуба в първия мач от втория кръг на надпреварата за купата на ЕХФ.

В първия си мач в Евротурнирите от 32 години ловчалии претърпяха поражение с 20:43 (10:26) при гостуването на чешкия Робе Зубри, миналогодишен четвъртфиналист в състезанието.

Домакините започнаха уверено и след осем минути вече водеха със 7:1, а в средата на първата част преднината на чехите за първи път стана двуцифрена при 14:4. Хандбалистите на Робе Зубри продължиха за доминират и до края нямаха проблеми. Мирослав Юрка беше най-резултатен за домакините с 8 гола, а Лукаш Марковски добави 6.

За Осъм с 5 попадения се отличи Преслав Станчев, а Александър Бояджиев се разписа 4 пъти. Реваншът е днес също в Чехия по договорка между двата отбора.