Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Хофенхайм тресна “козлите” с 5:0

Отборът на Хофенхайм записа изразителен успех с 5:0 у дома над Кьолн в откриващия осмия кръг в Бундеслигата двубой, игра на “Вирсол Райн Некар Арена”, който беше ръководен от арбитъра Томас Райхел.

Първите 30 минути на срещата бяха опознавателни, но домакините дадоха знак, че ще търсят успеха на всяка цена. Така се стигна до 31-ата минута, когато Иляс Бебу даде аванс за своя тим. Четири минути след подновяването на играта след почивката той удвои и определено си заслужи приза за Играч на мача.

Всичко за “козлите” свърши в 51-ата, когато Кристоф Баумгартнер направи резултата класически. До края рецитала на Хофенхайм допълниха Денис Гайтер (74) и Щефан Пош (87), който се разписа с глава.

Успехът за Хофе е най-убедителен от април 2019 година, когато разгроми Шалке 04. С успеха Хофенхайм зае осмото място във временното класиране с 11 точки. Кьолн има 12 и е по-нагоре в таблицата. Лидер е Байерн (Мюнхен), който има 18 и му предстои мач с Байер (Леверкузен) като гост.