Локомотив и Арда се "удавиха" под непрестанния дъжд в Пловдив

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) не успяха да се победят в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха при резултат 0:0 под непрестанния дъжд в Пловдив. Веднъж гредата спря гостите от Кърджали след удар на Алекс Петков, а ВАР се намеси при отмяна на дузпа в полза на Локомотив. Главният съдия Ивелин Занев бе посочил бялата точка, но ВАР се отчете с важна намеса. Токът на "Лаута" пък спря в 79-ата минута, заради което беше назначено 9-минутно продължение. Така Локомотив продължава без успех у дома от началото на сезона и продължава да изостава с точките. Арда се задържа в средата на таблицата и заема 8-о място.

В 10-ата минута Локомотив стигна до първа добра възможност за гол. Венсан Марсел беше намерен в наказателното поле, показа добра техника срещу Алекс Петков, след което стреля, но твърде силно и над вратата. Десет минути по-късно слаб удар с глава на Георги Минчев попадна в ръцете на Иван Караджов. Арда отговори с удар на Александър Георгиев в 30-ата минута, който прелетя над напречната греда.

Веднага след това Венсан Марсел проби по десния фланг и центрира остро. Топката беше засечена с глава от Димитър Илиев, но Караджов внимаваше и улови. В 35-ата минута много опасен шут на Спас Делев мина встрани от вратата.

В последната минута на първата част Караджов предотврати сигурен гол след удар в близкия му ъгъл.

Още в първата минута на второто полувреме Бирсент Карагарен пропиля златна възможност за Локо. Марсел проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и намери своя съотборник. Карагарен овладя, след което стреля, но встрани от вратата. Три минути по-късно Карагарен постави топката на главата на Минчев, но и той не намери очертанията ѝ.

В 55-ата минута главният съдия Ивелин Занев посочи точката за изпълнение на дузпа в полза на Локомотив. Първоначално той видя игра с ръка на Пламен Крумов, но след намесата на ВАР се видя ясно, че бранителят играе с топката със задната част на рамото си. В 69-ата минута Биков също беше близо до гола след щастлив карамбол. Веднага след това Жуниор стреля, ударът му срещна тялото на защитник и мина на сантиметри от лявата греда.

В 71-ата минута гредата спря Алекс Петков. Защитникът на Арда се оказа на върха на атаката след няколко удара към вратата. Петков показа добър контрол и стреля, като шутът му се отби в десния страничен стълб. В 79-ата минута, докато мачът навлизаше във финалната си фаза, токът на стадион "Локомотив" спря, с което два от прожекторите изгаснаха. Това спря временно и срещата.

В добавеното време от 9 минути заради прекъсването на мача Спас Делев стреля покрай вратата на Рейдър. Иван Караджов пък се намеси безупречно при мощен удар на Марсел. Стражът се разтегна добре и с една ръка отрази шута.

ЛОКОМОТИВ - АРДА 0:0

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Лукас Рейдър, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Олексий Биков, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Георги Минчев

АРДА: Иван Караджов, Милен Стоев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Александър Георгиев, Алекс Петков, Пламен Крумов, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Атанас Зехиров, Тонислав Йорданов;