Мартин Атанасов с 14 точки, Зиратбанк победи Спор Тото в дербито на Анкара

Националът Мартин Атанасов и тимът на Зиратбанк (Анкара) се поздравиха с първа победа в турската Лига.

Волейболистите на Роберто Сантили се наложиха над Спор Тото (Анкара) с 3:1 (25:19, 25:16, 16:25, 25:17) в мач от втори кръг на първенството, изигран в зала "Башкент" в столицата на южната ни съседка.

Така Зиратбанк записва втори успех над съперника в рамките на по-малко от седмица. Миналия четвъртък тимът на родния национал спечели Суперкупата на Турция след успех над Спор Тото с 3:2 гейма.

Мартин Атанасов

Атанасов и съотборниците му заемат осмо място в таблицата с 3 точки (1 победа, 1 загуба). Съперникът е на 12-а позиция с 0 точки (2 загуби).

Мартин Атанасов изигра много добър мач, като се отчете с 14 точки (1 блокада) и бе втори по резултатност. Най-голям актив записа Вутер Тер Маат с 20 точки (2 аса, 2 блокади), Бени Туинстра завърши с 11 точки.

За водения от Сердар Услу състав Паул Бухегер се разписа с 18 точки, 17 точки добави Мортеза Шарифи (1 ас, 2 блокади).

В следващия кръг Зираатбанк се изправя срещу Бурса Бююкшехир Беледийе, Спор Тото излиза срещу Джизре и Георги Сеганов. Мачовете са на 17 октомври (неделя).