Швеция се справи с Гърция и мечтае за Катар

Швеция надделя над Гърция с 2:0 и излезе начело в група B за световното първенство в Катар догодина. Попаденията за “тре кронур” бяха дело на Емил Форшберг (59’) от дузпа и Алексанър Исак (69’).

Южните ни съседи започнаха по-добре срещата на “Фриендс Арена” и първи достигнаха до опасност. Тасос Бакесетас намери добре Гиоргиос Масурас, но той стреля във външната страна на мрежата от малък ъгъл. Малко след това именно Масурас успя да отбележи попадение, което обаче бе отменено поради засада. Нападателят на Олимпиакос успя да нацели и гредата зад Робин Олсен, но до попадение не се стигна. Гърците удариха и втора греда след добро центриране на Масурас, което намери Вангелис Павлидис, но вместо в мрежата, топката се отби от напречния стълб.

Играчите на Яне Андерсон започнаха далеч по-добре второто полувреме и спечелиха дузпа за нарушение на Константинос Мавропанос срещу Александър Исак, което бе превърнато в гол от Емил Форшберг в 59-ата минута. Шведите отбелязаха и второ попадение десет минути по-късно, когато дълга топка от вратаря Робин Олсен бе поета добре от Александър Исак, който удвои преднината на своя тим. В края на срещата гърците останаха и с човек по-малко на терена след червен картон за Пантелис Хаджидиакос

С тази победа “тре кронур” се доближи изключително много до класиране на Световното догодина, след като има да изиграе още две срещи - гостувания на Грузия и Испания, но за момента е водач в групата с 15 точки - две повече от Испания, която е с 13.