Перфектна Дания си гарантира място за Световното и все още няма допуснат гол

Дания стана първият тим от зона Европа, който гарантира свото директно участие на Световното първенство в Катар през следващата година. Това стана след минималната победа с 1:0 над гостите от Австрия, което запази пълният актив на тима от 8 победи в 8 мача в група F и голова разлика 27:0. Единственото попадение в днешния ден за играчите на Каспър Хюлманд бе дело на Йоаким Меле в 53-ата минута.

Датчаните не започнаха по най-добрия начин и въпреки това първи достигнаха до ситуация за гол, която бе пропуснаха от Сков Олсен в 23-ата минута. Малко след и Австрия имаше своя шанс чрез Мартин Хинтергер, но ударът му премина на сантиметри от гредата на Каспър Шмайхел. След половин час игра Микел Дамсгор стреля опасно, но Даниел Бахман отново бе на своето място и спаси.

След почивката домакините започнаха доста по-активно и в 53-ата минута Томас Дилейни направи добър пробив, след което плъзна топката вляво към Йоаким Меле, който я прати в мрежата за 1:0. Това бе четвърто попадение за Меле в този квалификационен цикъл. В следващите минути играчите на Дания наложиха своето превъзходство в търсене на второ попадение, което да ги успокои, но така и не успяха да го отбележат.

Въпреки това с тази победа те продължиха великолепния си ход в тези квалификации и си гарантираха участие на своето шесто световно първенство.