Младежите не успяха да се преборят с Швейцария - Евро 2023 се отдалечава

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 като домакин от Швейцария в мач от Група “Е” на квалификациите за Евро 2023. “Лъвовете” бяха равностойни в голяма част от срещата, но не успяха да реализират атаките си, докато гостите се възползваха от един пряк-свободен удар, за да вземат трите точки. Гол за българите освен това бе отменен заради излязла топка в аут, което не бе потвърдено на 100% от повторенията.

През първата част срещата бе равностойна. Теренът на стадион "Славия" бе много тежък заради постоянния валеж в София, което затрудни много играчите на двата отбора. Все пак имаше по няколко положения за гол, които обаче не бяха използвани в средата на частта.

Малко преди края на полувремето гол на България бе отменен. Филип Кръстев напредна в близост до аутлинията и прати топката към вратаря. Кълбото бе хлъзгаво и стражът не успя да я отрази добре и тя влезе в мрежата. Съдията обаче прецени, че в момента на удара топката в излязла в аут, което бе много спорно.

Буквално в последната минута на частта обаче гостите откриха резултата. Кастриот Имери изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Дамян Христов.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено. Продължи битката на терена да властва, като положенията не бяха много.

В края на мача България наложи натиск, който обаче не успя да доведе поне до изравнителен гол. Играчите на Александър Димитров бяха близо до вратата на швейцарците, но така и не съумяха да пратят топката в мрежата.

Така България остава с шест точки от първите си четири мача в надпреварата. Лидер е именно тима на Швейцария с десет. Основният ни конкурент за втората позиция - Нидерландия по-късно днес играе с Уелс. Ако успеят да победят, ще ни изпреварят в класирането с една точка и ще бъдат с мач по-малко от нас.

БЪЛГАРИЯ 0:1 ШВЕЙЦАРИЯ
0:1 Имери (45)

БЪЛГАРИЯ (U21): 12. Христов, 6. Попов, 20. Петров, 4. Чернев, 18. Стоянов, 14. Кръстев, 8. Груев, 15. Атанасов, 19. Митков, 9. Петков, 10. Николов

ШВЕЙЦАРИЯ (U21): 1. Сайпл, 17. Крониг, 5. Брух, 4. Стергиоу, 20. Омерагич, 22. Ридер, 6. Сохм, 8. Янкевич, 10. Имери, 7. Окафор, 14. Ндойе