Япония прекърши историческа серия на Австралия

Япония спечели с 2:1 срещу Австралия в среща от четвъртия кръг в група "В" от третата фаза на пресявките за футболния Мондиал 2022 в зона Азия. Така "самураите" сложиха край на историческата серия от 11 поредни победи на своя противник в рамките на една квалификационна кампания. Възпитаниците на Греъм Арнолд вече бяха изпреварили Германия, Испания и Мексико, които имат по десет последователни успеха.

Япония поведе в резултата в 8-атана минута, когато Ао Танака се възползва от асистенция на Такуми Минамино.

Австралия стигна до изравнителен гол в 70-ата минута чрез Айдин Хрустич. Полузащитникът на Айнтрахт Франкфурт се разписа директно от пряк свободен удар.

Развръзката настъпи пет минути преди края на редовното време, когато Азиз Бехич засече топката в собствената си врата и Япония стигна до изключително важната победа.

Австралия дели първото място в групата със Саудитска Арабия, като и двата тима имат по 9 точки. Само първите два тима печелят директна квота за Световното първенство, а третият играе бараж с третия от група "А".