Румъния излезе на второ място в Група "J" с важна победа над Армения (видео)

Румъния се поздрави с важна победа с 1:0 в Букерещ срещу Армения в мач от Група “J” от квалификациите за Световното първенство в Катар. Александру Митрица донесе успеха на северните ни съседи с гол в 26-ата минута. Той порази целта с удар с глава след изпълнение на корнер и центриране отдясно. В 69-ата минута пък червен картон получи селекционерът на арменците, опитният испански специалист Хоакин Капарос.

Така румънците излязоха на второ място в класирането в групата, което стана възможно след поражението на Северна Македония с 0:4 от Германия тази вечер. Румъния е с 13 точки. Недостижм на първата позиция е четирикратният световен шампион Германия с 21 точки, а във врата на Румъния дишат Северна Македония и Армения с по 12 точки. Исландия е с 8 на петото място, а на дъното е Лихтенщайн с една точка.