Задна ножица помогна на Русия за важна победа

Отборът на Русия постигна ключов успех с 2:1 при гостуването си на Словения от осмия кръг на световните квалификации в зона “Европа”.

Още в 13-ата минута ВАР реши да отмени дузпа за нарушение срещу Фьодор Смолов в наказателното поле на домакините. “Сборная” обаче все пак успя да поведе не с един, а с два гола. В 28-ата минута Игор Дивеев беше точен с глава след центриране от фал. В 32-ата пък при изпълнение на корнер Георгий Джикия се разписа със задна ножица за ужас на Ян Облак. В 40-ата минута и словенците стигнаха до гол след чудесна атака, която беше завършена с шут по земя на Йосип Иличич. Те обаче нямаха сили за нещо повече и така окончателно загубиха шансове да се класират за Мондиал 2022.

С тази победа Русия събра 19 точки и вече е еднолично на първата позиция в група Н след домакинското реми на втория Хърватия срещу третия Словакия. Словения пък е четвърта с 10 спечелени пункта.