Убийствен дабъл-дабъл на Милчев донесе първи успех на Вихър Айтос

Вихър Айтос постигна първа победа за новия сезон, след като надви Локомотив Горна Оряховица със 75:72 във Велико Търново. Двубоят от регион Център беше изключително оспорван, като до последно победителят не беше ясен. Локомотив водеше през повечето време, включително и с 13 точки малко преди края на третата четвърт. През последната част обаче баскетболистите на Дечо Коешинов стигнаха до пълен обрат, а по-малко от две минути преди сирената резултатът отново беше равен 70:70. Ключова тройка на Стоил Аладжов изведе символичните гости напред, като до края те удържаха преднината си и спечелиха.

Страхотен мач за победителите изигра Стоян Милчев, който отбеляза впечатляващите 42 точки и овладя 11 борби, а Стоил Аладжов се отчете с 12 точки и 8 борби.

За Локомотив 26 точки отбеляза Тони Прокопиев, но той направи повече от половината грешки за отбора си -12. Светлозар Стойчев вкара 19 точки, с 13 и 11 борби завърши Пеньо Нацкин.