Шумен удари Шоутайм в ББЛ А Група

На Изток се изиграха три мача, като в най-интересния от тях Шумен -2 победи миналогодишния шампион в региона Шоутайм със 72:62 в залата на Икономическия университет във Варна. Домакините водеха почти през цялото първо полувреме, след което резултатът беше 40:31 в тяхна полза. Ключова обаче се оказа силната трета четвърт, в която гостите стигнаха до пълен обрат и не изпуснаха преднината си до последно. Решаващи бяха и десетте тройки на шуменци в мача срещу само една за съперника им.

Капитанът на първия отбор Виктор Серафимов беше най-резултатен за победителите с 18 точки. По 12 реализираха Теодор Димитров и Ростислав Тончев (7 борби). Пламен Русков добави 11 точки. Дабъл-дабъл за Шоутайм от 14 точки и 12 борби направи Красимир Димитров, с 12 точки и 8 борби завърши Павел Георгиев.