Димитър Димитров, Александър Ляфтов и Равена стартираха със загуба от Пиаченца в Серия А1

Българският диагонал Димитар Димитров, посрещачът Александър Ляфтов, който стана шампион на България с Хебър през 2021 година и техният клуб Консар (Равена) стартираха със загуба участието си в италианската Суперлига.

Равена загуби гостуването си на Газ Сейл Блуенерджи (Пиаченца) с 1:3 (17:25, 17:25, 25:19, 25:27) в мач от 1-ия кръг в Серия А1, който се игра пред 621 зрители в “Пала Банка” в Пиаченца.

Бившият диагонал ан ЦСКА Димитър Димитров бе резерва в срещата и влезе на игрището за малко в първата, второта и четвъртата част и записа 2 точки (1 ас, 20% ефективност в атака - - 3).

Националът на Северна Македония Александър Ляфтнов влезе като резерва и започна в третата и четвъртата част като записа 10 точки (4 аса, 67% ефективност в атака, 19% перфектно и 38% позитивно посрещане - +6).

Адис Лагумджия заби 21 точки (2 аса, 48% ефективност в атака - +10) за Пиаченца. Тибо Росар добави още 15 точки (2 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака, 43% перфектно и 57% позитивно посрещане - +3).