100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Украйна измъкна победата в гостуването на Финландия и измести Босна на Петев в групата на Франция

Украйна постигна победа с 2:1 като гост над Финландия и се изкачи на второто място в квалификационна група D за Катар 2022. Попаденията за играчите на наследника на Андрей Шевченко - Олександър Петраков отбелязаха Андрий Ярмоленко още в 4-ата минута и Роман Яремчук в 34-ата. Малко преди второто попадение на гостите за домакините се разписа Теему Пуки.

Първата добра възможност дойде на сметката на Финландия още предид а изминат три минути, когато Йоел Похянпало стреля, но вратарят Андрей Пятов спаси. В ответната атака топката попадна в Андрей Ярмоленко пред дъгата на наказателното поле, той стреля в левия ъгъл на вратата на Лукас Храдецки и отбеляза за 1:0.

В 17-ата минута футболистите на домакините бурно протестираха с желание в тяхна полза да бъде отсъдена дузпа за нарушение срещу Теему Пуки в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Нападателят на Норич възстанови равенството в 29-ата минута, когато разбъркване в наказателното поле на Украйна след изпълнение на корнер прати топката в нападателя на Норич, който отбеляза за 1:1.

Радостта на играчите на Марку Канерва обаче трая само няколко минути, тъй като Украйна отново излезе напред в 34-ата минута. Виктор Циганков подаде отличен пас към Роман Яремчук в наказателното поле пред погледите на бранителите на суоми, завъртя се и необезпокояван се разписа за 2:1.

През втората част двата тима така и не създадоха нещо по-интересно пред двамата вратари. Домакините дори можеха да получат и трето попадение в края на срещата, когато Украйна осъществи известен натиск. С тази победа гостите събраха 8 точки и се изкачиха на второто място в тяхната група D, с което изместиха Босна и Херцеговина на Ивайло Петев. Финландия е на четвъртото място с 5 точки.