Ясен Петров: Всичко се провали, но това е пътят, подмладяваме отбора

Селекционерът на България Ясен Петров заяви след поражението с 1:3 от Литва, че всичко, което трикольорите са имали като замисъл, се е провалило.

"Всичко, което имахме като план, се провали. Знаехме как ще играе Литва. Не бяхме концентрирани, нямаме оправдание от терена. Имахме ситуации, можехме да поведем, изравнихме. Груба грешка при статично положение обърна хода на събитията. Вкараха и трети гол. По-притеснително е, че имаме ситуации, които не успяваме да реализираме. Това е пътят, по който сме тръгнали. Подмладяваме отбора и ще има такива грешки.

Няма да се оправдаваме с терена. Учудвам се, че допускаме такива грешки.

Опитваха се да ни пресират, не намерихме точните ходове. Опитахме се да коригираме някои неща на полувремето. Казах им, че ако нямаме ден в атака, трябва да имаме в защита. Бях сигурен, че ще отбележим, но допуснахме три леки гола.

За следващия мач ще направим ротации, защото съм сигурен, че някои хора не могат да издържат пълни 90 минути", коментира Петров.

Снимки: Спасияна Сергиева