Босна взе първа победа в квалификациите при Петев и вече е на второ място в групата на Франция

Българският наставник Ивайло Петев и неговата Босна и Херцеговина постигна първа победа в световните квалификации, след като надделя с 0:2 в гостуването си на Казахстан. До този момент българският наставник имаше само един успех начело на тима в контролна среща срещу Кувейт. Попаденията за гостите в дешния ден бяха дело на Смаил Правляк в 25-ата и 66-ата минути. Селекцията на Петев, която пристигна в Нур-Султан през шестима играчи, спрени заради визови проблеми, бе пълен господар на терена и можепе да се поздрави и с по-убедителна победа.

Балканският тим започна по-силно и още в 11-ата минута можеше да отбележи, когато Мирослав Стеванович се извиси над отбраната и отправи удар в десния ъгъл, но стражът Стас Покатилов спаси. Той бе безпомощен в 25-ата минута, когато Правляк засече центриране и се разписа за 1:0.

Един Джеко можеше да удвои в 64-ата минута, когато след брилятна индивидуална акция той отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но вратарят успя да спаси. Именно Джеко само две минути по-късно подаде отличен пас към своя партньор в предни позиции Правля в наказателното поле, а той показа забележително хладнокръвие и се разписа с хубав удар за 2:0.

В минутите до края играчите на Босна пропуснаха още няколко положения да отбележат трето попадение. В добавеното време домакините от Казахстан се добраха до почетно попадение след центриране, но в крайна сметка то бе отменено заради фал срещу вратаря на гостите. С тази победа Босна и Херцеговина зае второто място в група D с 6 точки, Франция е водач с 12, а Казахстан е твърдо на последното място със само 3 точки.