Северна Македония разби Лихтенщайн и продължава да мечтае

Северна Македония продължава да има реални шансове за класиране на второто място в квалификационна група "J" за Мондиал 2022, след като днес разгроми с 4:0 като гост Лихтенщайн. Това бе първа победа за западните ни съседи под ръководството на новия им селекционер Благой Милевски, след като в предишните три срещи, в които той водеше отбора, бяха регистрирани поредни равенства с Армения, Исландия и Румъния. Дарко Велковски откри резултата във Вадуц в 40-ата минута, а през второто полувреме Езджан Алиоски от дузпа, Бобан Николов и Дарко Чурлинов добавиха още три безответни гола.

След победата на Германия над Румъния и равенството между Исландия и Армения в другите мачове от групата отборът на Северна Македония дели второто място в арменците, но е със значително по-добра голова разлика от тях. Германия е с шест точки повече. В понеделник тимът на Милевски приема именно Бундестима и ще се опита да повтори сензацията от март, когато спечели с 2:1 в Дуисбург.