Виктор Йосифов: Мотивирани сме да отстраним испанския Лас Палмас

Хебър загуби стартовия си мач от първата квалификационна фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже, като отстъпи като гост на испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 0:3 гейма. Въпреки това „тигрите“ запазват шанс да продължат напред, ако се поздравят с успех в реванша в Пазарджик. При победа с 3:0 или 3:1 гейма, българският шампион ще докара развоя до т.н Златен гейм, в който ще бъде домакин. Победителят от Златния гейм продължава напред, във втори кръг на Шампионската лига

Двубоят между Хебър и Гуагуас е на 14 октомври, от 19:00 часа в зала „Васил Левски“. Мачът ще се предаван пряко в каналите на Max Sport.

Хебър загуби първия си двубой в Шампионската лига

Бившият ни национал и капитан на „лъвовете“ Виктор Йосифов, който носи екипа на Хебър през настоящия сезон, заяви в интервю за клубния сайт, че всички състезатели са мотивирани да покажат най-доброто на собствен терен.

Имаме ли шанс да отстраним Лас Палмас в Шампионска лига?

Да, имаме шанс. Въпреки неприятният резултат в първия мач. Съперникът игра добре у дома. Успя да си реализира топките в атака, което ние не можахме. Това е единствената разлика. В другите елементи бяхме по-добри или равностойни, със сходни резултати.

Мотивиран ли е отборът на Хебър да спечели домакинския двубой?

Разбира се. Има голяма мотивация във всеки един играч. Отделно, ще играем тук в Пазарджик, в залата, в която тренираме. Мисля, че ще успеем да изиграем по-добър двубой  и да се опитаме да ги отстраним. Разбира се, че ще е трудно, след това, което се получи, но смятам, че имаме шанс.

Какво би казал на феновете, които ще гледат тази среща?

Да бъдат с нас, да ни подкрепят, а ние ще направим всичко по силите си да направим добър мач и да продължим напред.