Алекс Николов замина за САЩ

Рано тази сутрин един от най-успешните млади волейболист на Левски София - Александър Николов, отпътува за САЩ. Отвъд океана 204-сантиметровият посрещач ще учи и ще играе за университета Лонг Бийч.

Калифорнийският университет има много добра програма за развитие на волейболисти. Николов напуска Левски София след 5 сезона със синия екип. За това време той спечели цели 4 шампионски титли и 3 пъти бе избиран за най-полезен състезател във финалите за подрастващи. През последния сезон бе повикан за първи път в мъжкия национален отбор на България, спечели бронз от мъжката Суперлига с Левски София и се окичи със сребро от световното първенство за юноши до 19 години.