Наполи обърна Фиорентина и продължава да води парада в Серия А

Наполи постигна седма последователна победа от началото на сезона в Серия А, след като направи обрат в гостуването си на Фиорентина с 2:1.

По този начин играчите на Лучано Спалети се възстановиха от първата си загуба за сезона допусната в средата на седмицата в Лига Европа при домакинството на Спартак (Москва) и остават безгрешни в първенството. Триумфа не дойде лесно, след като тимът от града на Медичите поведе в 28-ата минута чрез попадение на Лукас Мартинес Куарта, но неаполитанците достигнаха до трите точки чрез голове на Ървинг Лозано и Амир Рахмани.

Първото добро положение дойде на сметката на домакините в 18-ата минута след хубав удар на Ерик Пулга от от около 20 метра, но Оспина внимаваше и спаси. Домакините откриха резултата в 29-ата минута след корнер, когато Влахович засече топката с глава и я прати на пътя Лукас Мартинес Куарта, който с хубав страничен удар преодоля Давид Оспина за 1:0.

В 36-ата минута Виктори Осимен се измъкна зад гърба на голмайстора на “виолетовите” Мартинес Куарта и бранителя го фаулира, което доведе до дузпа. Зад топката застана капитанът на тима Лоренцо Инсиние, но Бартломей Драговски успя да спаси изпълнението му. Ървин Лозано обаче се оказа най-съобразителен в наказателното поле и успя да прати отбележи за 1:1. В самият край на полувремето Виктор Осимен бе близо до попадение с красив ножичен удар, но той премина покрай вратата.

Наполи отбеляза второ попадение четири минути след началото на втората част, когато Желински центрира отлично от фал и Амир Рахмани засече с глава в мрежата на Фиорентина за 2:1.

Няколко минути по-късно добра възможност се откри пред Никола Миленкович, но ударът му с глава се отрази в тялото на бранител на гостите. До края на срещата темпото спадна, а двата тима допускаха доста грешки при разигранията.

С тази победа Наполи събра 21 точки от 7 срещи и е едноличен лидер в Серия А. Фиорентина е на пето място с 12 точки. След паузата за националните отбори играчите на Лучано Спалети ще посрещнат Торино, а тези на Винченцо Неаполитано ще пътуват до Венеция.