Шампионът Лил навлиза в ритъм, Монако с трета поредна победа

Шампионът на Франция Лил записа трета поредна победа, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Марсилия. И двете попадения бяха отбелязани от 21-годишния Джонатан Дейвид. Той откри резултата в 28-ата минута, а след това се разписа в самия край на срещата след асистенция на Тимъти Уеа, син на носителя на Златната топка за 1995 година Джордж Уеа. Това бе първият двубой от началото на сезона в шампиона, в който Лил не допусна гол.

След слабия старт на сезона “песовете” сякаш навлизат във форма. Те се изкачиха до осмото място с актив от 14 точки, колкото има и петият Марсилия. Южняците завършиха мача с 10 души, след като Ченгиз Юндер получи втори жълт картон в 77-ата минута.

По-рано днес Монако също записа трета поредна победа след 3:0 над беззъбия Бордо. С този успех момчетата на Нико Ковач също събраха 14 точки. Орелиен Чуамени откри резултата в 35-ата минута, след като беше намерен на далечната греда от Александър Головин. Първи гол за Чуамени, но той не беше отпразнуван горещо, тъй като е срещу бившия му отбор. Иначе новото попълнение на принцовете като цяло направи един неубедителен мач.

Три минути след началото на второто полувреме дойде и второто попадение на домакините, дело на Головин. Руснакът избяга от защитата и сам срещу вратаря Костил, не му остави шансове. Головин обаче трябваше да напусне заради травма малко по-късно. В 64-ата минута Уисам Бен Ядер вкара от дузпа за 3:0, която беше отсъдена заради нарушение на Софиян Диоп срещу Мешер. Бордо е на 16-о място със 7 точки.

Новакът Анже на два пъти изоставаше срещу Метц, но в крайна сметка се поздрави с успех с 3:2 и излезе на четвърто място в класирането с 16 точки, колкото има и Ница. Стивън Бахокен донесе успеха на Анже в 3-ата минута на добавеното време, след като преди това Мохамед Али Чо в 53-ата изравни за 1:1 и Томас Мангани направи 2:2 в 65-ата. За гостите от Метц централният защитник Дилън Брон откри в 10-ата минута, а Фарид Буляая ги изведе за втори път напред 1:2 в 58-ата минута.

Клермон продължава да търси третата си победа, след като стартира сезона с две поредни и оттогава насам има 4 равенства и 3 поражения. Днес новаците завършиха 1:1 при гостуването са Лориен. В другата среща Нант отнесе Троа с 2:0 и с 13 точки е на 8-о място.