Голово шоу между Сампдория и Удинезе не излъчи победител

Сампдория и Удинезе си спретнаха голово шоу в Генуа. Срещата бе пълна с обрати и завърши 3:3. И двата отбора имаха някои разочароващи резултати от началото на сезона и не бяха сред най-резултатните, което днес се промени.

Мая Йошида можеше да си отбележи автогол в осмата минута, след като отклони топката, но тя се удари в гредата. Силното начало на гостите доведе до гол в 15-ата минута, когато подаване на Деулофеу намери Роберто Перейра и той откри резултата. Девет минути по-късно добра комбинация на Сампдория доведе до изравняване. Атаката бе завършена от Кандрева, който прати топката в гредата, но след това кълбото се удари в Стригер-Ларсен и влезе в мрежата.

Положенията продължиха и пред двете врати. Малко преди почивката Удинезе отново поведе. Удар с глава на Самир завърши в гредата, но Бето бе точен при добавката. Попадението първо бе отменено поради засада, но след проверка с ВАР бе признато.

Домакините изравниха в началото на второто полувреме след грешка на Уолас, който върна лошо топката. Капуто падна в наказателното поле след съприкосновение със Силвестри, а Куаярела реализира отсъдената дузпа. Самп стигна до пълен обрат в 69-ата минута. Страхотен гол на Кандрева изведи тима на Роберто Даверса напред. Бето опита да повтори изпълнението, но топката облиза гредата. Удинезе все пак стигна до изравняване осем минути преди края, когато след ъглов удар Форестиери добута топката в мрежата.