Тотнъм прекъсна лошата серия във Висшата лига, спирайки възхода на Астън Вила

Тотнъм сложи край на серията си от три поредни загуби в Премиър лийг, след като победи с 2:1 намиращия се в добра форма отбор на Астън Вила. Попадение на Пиер-Емил Хьойберг (27') и автогол на Мат Таргет (71') донесоха трите точки на лондончани. Между тях се разписа Оли Уоткинс (67'), но това се оказа недостатъчно за гостите.

Нуно Еспирито Санто бе направил три промени в сравнение с дербито на Северен Лондон срещу Арсенал. Емерсон Роял, Кристиано Ромеро и Оливър Скип започнаха днес. Джафет Танганга бе извън групата, докато Санчес и Деле Али останаха на пейката за началото. Ромеро, Регилон и Скип бяха и единствените футболисти, запазили местата си от мача срещу Мура в Лигата на конференциите през седмицата.

Дийн Смит логично заложи на същите 11, които започнаха при победата над Манчестър Юнайтед преди седмицата.

Тотнъм контролираше играта през първата част. В 23-тата минута Кейн забеляза, че Мартинес е излязъл напред и стреля от фал от повече от 40 метра директно към вратата, но стражът на Вила все пак успя да избие. Малко след това удар на Сон профуча встрани от целта. Така се стигна до 27-ата минута, когато Хюн-Мин Сон се пребори за една топка в средата на терена, след което изнесе бързо отляво на нападението на Тонъм. Кейн беше в наказателното поле, но южнокореецът предвидливо върна към Хьоберг, който беше се позиционирал около дъгата. Датчанинът стреля прецизно в ъгъла за 1:0.

Едва в края на полувремето Астън Вила успя да създаде чиста възможност, но удар на Уоткинс бе блокиран, след което добавката на Макгин от воле премина на сантиметри встрани.

След почивката Мингс изчисти от голлинията удар на Емерсон, а след това добавката на Сон от въздуха премина встрани. Отново южнокореецът пропусна в 57-ата минута, след като засече на близката греда остро центриране на Кейн отдясно, но отново не намери целта. Три минути след това Сон пропусна трети шанс. Този път Мартинес спаси изстрела му.

Всички тези пропуски на домакините бяха наказани в 68-ата минута, когато Оли Уоткинс изравни резултата, засичайки на близката греда центриране на Мат Таргет отляво. Само три минути след това обаче „шпорите“ върнаха преднината си. Сон проби много добре отляво, след което сервира топката на Лукас Моура, който отблизо направи 2:1. Попадението в крайна сметка бе записано като автогол на Мат Таргет. До края Хари Кейн на два пъти и Лос Селсо пропуснаха да направят победата на Тотнъм по-изразителна.