Ювентус измъкна победата в градското дерби с късен гол

Ювентус отново не впечатли с играта си през този сезон, но все пак спечели с 1:0 срещу градския си съперник Торино в Дерби дела Моле от седмия кръг в Серия А. Мануел Локатели отбеляза единственото попадение в двубоя в 86-ата минута, а “бианконерите” най-после запазиха мрежата си суха в шампионатен мач след 20 поредни срещи в Калчото с поне един допуснат гол.

Масимилиано Алегри направи три промени в своя състав след победата с 1:0 над Челси в Шампионската лига. Леонардо Бонучи отстъпи мястото си на капитана Джорджо Киелини в центъра на защитата. В халфовата линия пък липсваше Родриго Бентанкур и така титуляр беше Уестън Маккени. Хуан Куадрадо беше оставен на пейката, за да може Мойс Кийн да си партнира с Федерико Киеза в атака. Домакините пък бяха подредени в схемата 3-4-2-1, в която Йосип Брекало и Саша Лукич помагаха на централния нападател Антонио Санабрия.

В третата минута Кийн отправи първия удар в мача, но топката мина покрай вратата. В петата Маккени също се отчете с пропуск, след като не уцели добре топката от чудесна позиция. Последваха много неточни шутове на американеца и Роланд Мандрагора. В 22-ата дълъг тъч на Ола Айна даде възможност на Саша Лукич да стреля с глава, но не успя да намери целта. В 35-ата Войчех Шчесни улови топката след удар на Томазо Побега, а минута по-късно Йосип Брекало също не успя да се разпише. В 38-ата Мандрагора стреля опасно от голяма дистанция, но Шчесни съумя да избие топката. В 43-ата "бианконерите" организираха контраатака, при която Кийн опита пас пред вратата, който не беше засечен от негов съотборник, а секунди по-късно Мануел Локатели прати топката в аут със своя шут.

В 53-ата минута "Старата госпожа" стигна до първия си точен удар в мача. Тогава Алекс Сандро стреля с глава, но Ваня Милинкович-Савич успя да избие топката. Три минути по-късно стражът улови шут на резервата Куадрадо. Малко след това колумбиецът падна в наказателното поле, но съдията реши да не свири дузпа. В 71-ата Локатели опита далечен изстрел, с който прати топката над вратата. В 81-ата Адриен Рабио нахлу в наказателното поле и пусна пас, но резервата Кристиан Ансалди изпревари Киеза и изчисти топката. В 86-ата именно Киеза намери Локатели на границата на наказателното поле. Халфът веднага стреля, а топката се отби в гредата и влезе в противниковата мрежа. В 89-ата Кайо Жорже записа дебюта си за гостите, заменяйки Киеза. В добавеното време друга резерва - Деян Кулушевски, можеше да се разпише, но ударът му се спря в гредата и така не направи победата на отбора си по-убедителна.

Така с третия си пореден успех в италианския елит Ювентус продължи изкачването си в класирането и вече е осми с актив от 11 точки. Торино пък е десети с 8 спечелени пункта.

ТОРИНО - ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Локатели (86')

Торино: Милинкович-Савич, Зима, Бремер, Родригес, Синго, Лукич, Мандрагора, Айна, Побега, Брекало, Санабрия

Ювентус: Шчесни, Данило, Де Лихт, Киелини, Сандро, Бернардески, Маккени, Локатели, Рабио, Киеза, Кийн