Ямбол спечели Черноморските игри, млад талант със силно включване

Отборът на Ямбол извоюва втора поредна победа в предсезонната си подготовка. Баскетболистите на старши треньора Тони Дечев успяха да пречупят Шумен със 78:73 (18:23, 20:13, 24:19, 16:18) и по този начин да спечелят Черноморските игри, които се провеждат във варненската зала “Христо Борисов”.

Както е известно, през вчерашния ден ямболии постигнаха и първия си успех в приятелската надпревара, който дойде над домакините от Черно море Тича със 77:64. Утре от 18:00 предстои и последният мач от турнира, който противопоставя “моряците” срещу Шумен.

Ямбол превъзмогна бавното начало и удари Черно море

През първата част отборът на Шумен показа много добра игра и в атака, и в защита и успя да поведе в резултата. Гостите започнаха да трупат преднина, която достигна до 14 точки при 19:5. В края на първата четвърт отборът на Ямбол успя да намали изоставането си, но Шумен взе частта с 23:18. За по-малко от 2 минути през втората четвърт символичните домакини успяха да обърнат резултата в своя полза и поведоха при 24:23. Те поддържаха крехък аванс и на полувремето резултатът бе 38:36 за Ямбол.

След почивката с много добра игра играчите на Шумен вкараха 9 срещу само 2 точки за Ямбол и не само изравниха, но и поведоха с 45:40. След малко повече от 4 минути игра с кош на Кортни Алекзандър Ямбол изравни при 48:48, а след това и поведе. До края на третата част те поддържаха преднина от 5 и повече точки, а преди последната четвърт водеха със 7 точки - 62:55.

Ямбол официализира трансфера на Брайънт

В началото на последната част и двата отбора допускаха много грешки и за три минути и половина игра си размениха само по един кош. Около 3 минути и 55 секунди преди края Шумен стопи пасива си до само точка при 65:66, а секунди по-късно и изравниха. Играчите на Ямбол обаче се възползваха от няколко неуспешни атаки на Шумен, отново поведоха и успяха да запазят преднината си до края и взеха двубоя.

Кортни Алекзандър поведе Ямбол към успеха с “дабъл-дабъл” от 22 точки и 12 борби. Дарин Иванов добави още 16 точки, Джеремая Пейдж се разписа с 12 точки, а Кръстан Кръстанов завърши с 11 точки и 14 борби. Юношата на ямболии Георги Герганов направи силно включване в мача, записвайки 8 точки, 5 асистенции и 3 отнети топки от пейката с +/- от +15.

Александър Милов се превърна в топреализатор за Шумен със своите 24 точки и 8 борби. Георги Кендеров добави 12 точки и 8 овладени топки, а Никола Костич реализира 9 точки от скамейката.