Ямбол превъзмогна бавното начало и удари Черно море

Отборът на Ямбол най-сетне усети вкуса на победата в предсезонната си подготовка. Баскетболистите на старши треньора Тони Дечев записаха първия си успех преди старта на сезона, след като тимът преодоля Черно море Тича със 77:64 (17:23, 24:15, 21:18, 15:8) в първия ден от Черноморските игри.

Турнирът продължава утре с мача между Шумен и Ямбол, а в събота е последната среща между Черно море Тича и Шумен.

Както е известно, новият сезон в Националната Баскетболна Лига започва на 8 октомври, когато Ямбол приема Балкан от 18:00 в среща от първия кръг. 24 часа по-късно Черно море гостува на действащия шампион Левски в зала “Универсиада”.

Колкото до днешния мач, “моряците” стартираха силно и още след първата четвърт натрупаха аванс от шест точки при 17:23. Играчите на Ямбол обаче отговориха на предизвикателството на своя съперник и взе втория период с 24:15, за да излезе напред на полувремето с аванс от три точки при 41:38.

Ямболии увеличиха аванса си с още три точки след края на третия период - 62:56, а в последната четвърт окончателно довършиха варненци, като допуснаха едва 8 точки в периода за крайното 77:64.

Кортни Алекзандър оформи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 15 борби за победителите. Джеремая Пейдж се разписа с още 20 точки, докато Александър Матушев записа 13 точки и 7 борби.

Лъчезар Тошков реализира 12 точки за Черно море, а Мартин Йорданов добави още 10.

Снимка: Берое