Обрат след почивката затвърди възхода на Кьолн

Кьолн продължи добрата си серия в Бундеслигата и вече е на 6-о място в класирането. Отборът на Щефан Баумгарт направи обрат за едно полувреме срещу новака Гройтер Фюрт и спечели с 3:1. Два гола отбеляза Елис Скири, а преди това се разписа и Себастиан Андерсон. За гостите точен беше Марко Майерхофер в 4-ата минута. Гройтер Фюрт е на дъното в класирането с едва 1 точка, а Кьолн има 12 след петия си пореден мач без загуба.

Мачът се игра пред 40 000 зрители, които създадоха впечатляваща атмосфера и помогнаха на домакините да превъзмогнат лошото начало. Стартовите 11 на Кьолн бяха със средна възраст 28,9 години - най-възрастният състав на "козлите" в Бундеслигата от 11 години насам.

Футболистите на Гройтер Фюрт не се притесниха от шума по трибуните на "Райн Енерги Щадион" и поведоха още в 7-ата минута. Тимъти Тилман беше с гръб към вратата и притиснат от Хорхе Мере, но с много хитър пас намери Майерхофер и десният бек прати топката в мрежата зад Тимо Хорн.

Кьолн отговори с пропуск на Марк Ут и неточен удар с глава на Себастиан Андерсон. В 33-ата минута Джереми Дудзиак два пъти в рамките на няколко секунди уцели гредата и не можа да удвои аванса на Грйтер Фюрт. Малко преди почивката Йонас Хектор центрира отляво, а Антони Модест стреля с глава, но не затрудни Мариус Функ.

"Козлите" изравниха в 50-ата минута. Този път атаката се разви отдясно, а успоредното подаване на Бено Шмитц задължи Андерсон да се разпише. Само няколко минути по-късно Флориан Кайнц центрира от корнер, топката беше продължена към далечната греда и там Елис Скири с лекота довкара топката във вратата за 2:1.

До края веднъж гредата помогна и на Гройтер Фюрт, а в 89-ата минута интригата приключи с втория гол на Скири. Тунизиецът завърши перфектна контра на домакините с техничен удар, който не остави шансове на дебютиралия в Бундеслигата Функ.